NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Niğde’de Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Niğde’de çeşitli etkinliklerle kutlandı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Niğde’de Coşkuyla Kutlandı

   23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Niğde’de coşkuyla kutlandı.

   TBMM’nin açılışının 95’üncü yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Niğde´de düzenlenen törenlerle kutlandı.

   Program saat 9:00´ da Niğde Valiliği, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, Cumhuriyet Başsavcılığı, Niğd Ünv. Rektörlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü makam ziyaretleriyle başladı.

  Kutlama etkinlikleri; Vali Necmeddin Kılıç, Niğde Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Ufuk Nayır, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, CHP Millet Vekili Doğan Şafak, Niğde Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.  Adnan Görür, protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler, öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla saat 09.45’te Atatürk anıtına çelenklerin sunulması ve saygı duruşuyla devam etti. Ardından okunan İstiklal Marşı eşliğinde bayrağımız göndere çekildi.

   Niğde Kent Meydanında devam eden programda; Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, halkın ve çocukların bayramını kutladı.

   Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar,

´´Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği, dünyada ilk ve tek olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. yılını kutlamak için toplanmış bulunuyoruz. Hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyor ve “Hoş geldiniz” diyorum. Bayramınız kutlu olsun.

    Uğrunda binlerce güneşin şahadete koştuğu şerefli ay-yıldızımızın,  ebediyen bu mukaddes vatanının ufuklarında dalgalanacağını,  bu topraklarda ezan sesinden başka sedanın yankılanmayacağını milletimiz tüm dünyaya göstermiştir.

 Sevgili çocuklar

     23 Nisan gibi milli bayramlarımızın önemli bir anlamı vardır. Bu bayramlar birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, millet olarak tasada ve kıvançta bir olduğumuz günlerdir.

    Bu günde bizlere bu cennet vatanı,  canları ve kanları pahasına emanet eden atalarımızın emanetine nasıl sahip çıkacağımızı sorguladığımız günlerdir.

    Sizler bu emanete eğitim-öğretim alanında, bilim ve teknik alanında, tıp alanında, sosyal kültürel ve ekonomik alanda;  uluslararası sahada başarılar elde edecek çok kıymetli evlatlarımızsınız.

     Ülkemizi dünya siyasi arenasında “pozisyon alan” ülke değil “yön tayin eden” bir ülke olması yönünde çalışarak, binlerce yıllık köklü tarihimizin ihtişamını taçlandırarak sahip çıkacaksınız.

     Bunun için okuyan, düşünen, sorgulayan, çalışkan, mevcut her yanlışlıktan ve başarısızlıktan kendisini sorumlu hisseden, taşıdığı tarihi misyonun idrakinde olan gençlere “sizlere” ihtiyacımız vardır. Sizinse muhtaç olduğunuz kudret damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur.

Sevgili gençler

     Sizlere, savaşın, acının ve gözyaşının olmadığı, sorunların dostluk içinde çözüldüğü, temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için çalışıyoruz. Sizler, geleceğimizin teminatı, güvencemiz, yaşama sevincimiz, umudumuz ve yarınlarımızsınız. Bu yüzden bizler, sizlere güveniyor ve sizlere inanıyoruz.

 

    Yeryüzünde nerede nefret görürseniz oraya sevgi götürün. Nerede düşmanlık görürseniz oraya barış götürün. Karşılaştığınız hiçbir zorluk ve kötülük yüreğinizdeki sevginin ve barışın kararmasına sebep olmasın.

    Çünkü sevgi, dünyadaki her şeyden daha güçlüdür. Eğer yeterince sabırlı olabilirseniz, yüreğinizdeki sevgi ve barışın her türlü zorluğu ve kötülüğü ortadan kaldırdığını göreceksiniz. Yüzlerinizdeki gülümseme, gözlerinizdeki ışıltı, yüreklerinizi dolduran coşku hiçbir zaman bitmesin.

Başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere aziz milletimizin hürriyetini sağlayan, bu uğurda canlarını vermekten çekinmeyen tüm şehitlerimizi saygı ve şükranla anarken, bu duygularla hepinizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, saygılar sunuyorum´´dedi

   Konuşmanın ardından öğrenciler tarafından şiir ve istiklal marşı okundu, Anaokulları ve ilkokullarımız tarafından çeşitli dans ve folklör gösterileriyle program son buldu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  Niğdede Coşkuyla Kutlandı23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  Niğdede Coşkuyla Kutlandı23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  Niğdede Coşkuyla Kutlandı23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  Niğdede Coşkuyla Kutlandı23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  Niğdede Coşkuyla Kutlandı23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  Niğdede Coşkuyla Kutlandı23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  Niğdede Coşkuyla Kutlandı23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  Niğdede Coşkuyla Kutlandı23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  Niğdede Coşkuyla Kutlandı23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  Niğdede Coşkuyla Kutlandı

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.