NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Niğde'de Coşkuyla Kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Niğde'de Coşkuyla Kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, ülkemizin her yanında olduğu gibi Niğde'de de coşkuyla kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen kutlama programına Vali Vekili Resul ÖZDEMİR, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi GÜRER, Belediye Başkanı Emrah ÖZDEMİR, İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR, Protokol Mensupları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR günün anlam ve önemini belirten konuşmasında,

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklarımıza armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 103. yılı kutlama programına hepiniz hoş geldiniz.     23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünyada eşi ve benzeri bulunmayan bir bayramdır.   Bu bayram hem Türkiye Cumhuriyetinin temelinin atıldığı ve egemenliğin ilan edildiği anlamlı bir gün, hem de yarının büyükleri, geleceğimizin teminatı çocuklar için bir şenliktir.      Gazi Mustafa Kemal, geleceğimizin teminatı çocuklara verdiği değeri göstermek için, bu bayramı siz sevgili çocuklara armağan etmiştir.     Sevgili öğrenciler, kıymetli meslektaşlarım, değerli Niğdeliler,   Her karış toprağının şehit kanlarıyla sulandığı bu mukaddes toprakların ebediyen Türk yurdu olduğu Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılması ile tüm dünyaya ilan edilmiştir. Anadolu insanı imkânsızlıklar içerisinde verdiği mücadele ile bu topraklarda ezan sesinden başka bir sedanın yankılanmayacağını ve şanlı bayrağımızın göklerimizde sonsuza dek dalgalanacağını tarihe altın harflerle yazmıştır.    Anayasamıza göre Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir. Bu, milletin üzerinde hiçbir gücün olmadığı ve olamayacağının teminatıdır.   Her şeyin bir bedeli vardır. Bu aziz toprakların da bedeli Malazgirt'te, Çanakkale'de, Sakarya'da, 15 Temmuz'da, Afrin'de ödenmiştir ve hala da ödenmeye devam etmektedir. Anadolu İslam'ın yurdudur ve kıyamete kadar da öyle kalacaktır.             Ulusal egemenlik bizim en değerli hazinemizdir. Bu milletin kahraman evlatları canı pahasına vatanına, milletine ve bayrağına sahip çıkmıştır, çıkmaya da devam etmektedir.      Ülkemiz üzerinde oynanan iç ve dış kaynaklı oyunların hiçbiri başarılı olamayacaktır. Milli ve manevi değerleri ışığında teknoloji üreten nesillerimizle her gün dahada güçlenen ülkemizin Allah'ın izniyle her alanda söz sahibi bir ülke olacağına olan inancımız tamdır.     Sevgili çocuklar,   Her şeyin en güzeline layık olan sizler, kendinizi en iyi şekilde kendinizi yetiştirmek, şanlı tarihimizden aldığınız güçle yaşadığınız çağa hükmetmek zorundasınız. İçerisinde bulunduğumuz ve çok yakından hissettiğimiz üzere dünya üzerinde Türk Milletinden başka mazlumların umudu bir toplum bulunmamaktadır.    Milletçe gurur ve sevinçle kutladığımız bugünde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan,bayrak ve mukaddesatımız uğruna bu cennet vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, yüzlerinizdeki gülümseme, yüreklerinizi dolduran vatan sevgisi, kardeşlik gibi değerlerin ömrünüz boyunca daim olmasını diliyor. Hepinizin Bayramını kutluyorum." dedi. Açılış konuşmasının ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu, gösteriler yapıldı. Kutlama programının sonunda Vali Vekili Resul ÖZDEMİR, programı hazırlayan öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı.

23-04-202323-04-202323-04-202323-04-202323-04-202323-04-2023

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.