NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Niğde´de Coşkuyla Kutlandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin Açılışının 98. Yıl Dönümü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Niğde´de Coşkuyla Kutlandı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Niğde´de Coşkuyla Kutlandı.

Kutlama programı 23 Nisan 2018 Pazartesi günü saat 9.30´da Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına Milli Eğitim Müdürlüğü Çelenginin sunulması ile başladı. Ömer Halisdemir Meydanında saat 10.00´da devam eden kutlama programına Niğde Valisi Yılmaz ŞİMŞEK, Belediye Başkanı Rifat ÖZKAN, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, Protokol Mensupları ile öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmasında İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98.yılı kutlamalarına hepiniz hoş geldiniz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünyada eşi ve benzeri bulunmayan, iki farklı unsuru bir araya getiren milli bir bayramdır. Bu bayram bir taraftan Türkiye Cumhuriyetinin temelinin atıldığı ve egemenliğin ilan edildiği anlamlı bir gün, diğer taraftan yarının büyükleri, geleceğimizin teminatı çocuklar için bir şenliktir. Gazi Mustafa Kemal, çocuklara verdiği değeri göstermek için, bu bayramı siz sevgili çocuklara armağan etmiştir.
Sevgili öğrenciler, kıymetli meslektaşlarım, değerli Niğdeliler,   

İmkansızlıklar içerisinde Anadolu insanının yedi düvele karşı verdiği mücadelenin sonunda, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılması, tüm dünyaya bu toprakların Türk yurdu olduğunun ilan edilmesinin ilk ve en büyük adımıdır. Anayasamıza göre Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir. Bu, milletin üzerinde hiçbir gücün olmadığı ve olamayacağının teminatıdır. Her şeyin bir bedeli vardır. Bu aziz toprakların da bedeli Malazgirt’te, Çanakkale’de, Sakarya’da, 15 Temmuz’da, Afrin’de ödenmiştir ve hala da ödenmeye devam etmektedir. Anadolu İslam’ın yurdudur ve kıyamete kadar da öyle kalacaktır. Ulusal egemenlik bizim en değerli hazinemizdir. Bu milletin kahraman evlatları canı pahasına vatanına, milletine ve bayrağına sahip çıkmıştır, çıkmaya da devam etmektedir. Ülkemiz üzerinde oynanan iç ve dış kaynaklı oyunların hiçbiri başarılı olamayacaktır. Yüce Allah’ın izniyle bu mukaddes topraklardan daha nice Selahaddin Eyyübi’ler, Ulubatlı Hasan’lar, Nene Hatun’lar, Seyit Onbaşı’lar, Ömer Halisdemir’lerin çıkacağına olan inancımız tamdır. Böyle bir milletin evladı olduğumuz için Rabbimize şükrediyor, kahraman Şehitlerimizi Rahmetle anıyorum.       

Sevgili çocuklar,     
Her şeyin en güzeline layık olan sizler, en iyi şekilde kendinizi yetiştirmek, ecdadımızın emanetlerinden aldığınız kuvvetle yaşadığınız çağa hükmetmek zorundasınız. İçerisinde bulunduğumuz ve çok yakından hissettiğimiz üzere dünya üzerinde Türk Milletinden başka mazlumların umudu bir toplum bulunmamaktadır.
Dünyanın dört bir köşesinde nerede bir zulüm varsa Türk Milleti orada mazlumların duası ve umudu olmaktadır. Bu sebepledir ki sorumluluğunuz çok yüce ve çok mukaddestir. Köklerimizde bulunan değerlerimizi bugünün kavramları ile yeniden ifade edebilen, özgüveni yüksek, milli ve manevi değerlerine bağlı, diklenmeden dik durabilen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe, ülkemiz ve tüm insanlık için büyük bir değer olacağınızı aklınızdan çıkarmayınız. Yüzlerinizdeki gülümseme, gözlerinizdeki ışıltı, coşkunuz, yüreklerinizi dolduran vatan sevgisi, kardeşlik gibi değerlerin ömrünüz boyunca daim olmasını diliyor. Tüm ülkemizi size, sizleri de Allah´a emanet ediyorum. Bayramınız Kutlu olsun." dedi.

Şiirler , ront gösterileri ve halk oyunları ile devam eden program Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı mini konserle son buldu.

23-04-201823-04-201823-04-201823-04-201823-04-201823-04-201823-04-2018

 

 

Daha çok fotoğraf için  

 

     www.facebook.com/nigdeilmem

 

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.