NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Niğde´de Coşkuyla Kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Niğde´de Coşkuyla Kutlandı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Niğde´de Coşkuyla Kutlandı.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nın 97. kutlama programı 23 Nisan 2017 Pazar günü saat 10.30´da Atatürk Anıtına Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunumu ile başladı. Kutlama programı saat 11.00´de 5 Şubat Kapalı Spor Salonunda devam etti. Niğde Valisi Ertan PEYNİRCİOĞLU, Niğde Belediye Başkanı Faruk AKDOĞAN, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR ile diğer protokol mensupları, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşın katıldığı kutlama programı saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR,"Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 97.Yılı kutlamalarına hoş geldiniz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramı, dünyada eşi ve benzeri bulunmayan, iki farklı unsuru bir araya getiren milli bir bayramdır. Bu bayram bir taraftan Türkiye Cumhuriyetinin temelinin atıldığı ve egemenliğin ilan edildiği anlamlı bir gün, diğer taraftan yarının büyükleri geleceğin teminatı çocuklar için bir şenliktir. Gazi Mustafa Kemal, çocuklara verdiği değeri göstermek için, bu bayramı siz sevgili çocuklara armağan etmiştir.

Sevgili öğrenciler, kıymetli meslektaşlarım, değerli Niğdeliler,
          Anayasamızın “Egemenlik ” başlıklı 6. Maddesi aynen şöyle demektedir: Egemenlik, bilâ kayd-u şart Milletindir. Yani Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir. Bu, milletin üzerinde hiçbir gücün olmadığı ve olamayacağının teminatıdır. Türk Milletine hiçbir çılgının dahi zincir vuramayacağıdır. Her şeyin bir bedeli vardır. Bu aziz toprakların de bedeli Malazgirt’te, Çanakkale’de ödenmiştir. Anadolu İslam’ın yurdudur ve kıyamete kadar da öyle kalacaktır.         

Ulusal egemenlik bizim en değerli hazinemizdir. 15 Temmuz 2016’da eli kanlı terör örgütü FETÖ/PDY milletin silahıyla milleti vurarak milli egemenliğimize kastetmiştir. Kahraman Şehidimiz Ömer HALİSDEMİR’in ilk kurşunu darbeci hainleri püskürtmede kıvılcımı ateşleyen hamle olarak tarihimize geçmiştir. Yüreğindeki vatan sevgisi ile tankın önüne iman dolu göğsünü siper eden kahraman Türk Milleti, bu hainlere fırsat vermemiştir. Elinde yalnızca Şanlı Bayrağı, dilinde tekbirle bu şanlı millet egemenliğine canı pahasına sahip çıkmıştır. Bir kez daha Rabbimize şükrediyor, kahraman Şehitlerimizi Rahmetle anıyorum.
Sevgili çocuklar,
           Her şeyin en güzeline layık olan sizler; okuyan, anlayan, araştıran, düşünen, soran, sorgulayan, inanan, geleneğimizde olan değerlere hiçbir rahatsızlık duymadan sahip çıkan, köklerimizde bulunan değerlerimizi bu günün kelimeleri ile yeniden ifade edebilen, özgüven içerisinde diklenmeden dik durabilen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe, Ülkemiz ve tüm insanlık için büyük bir değer olacağınızı aklınızdan çıkarmayın.  Yüzlerinizdeki gülümseme, gözlerinizdeki ışıltı, coşkunuz, yüreklerinizi dolduran vatan sevgisi, kardeşlik gibi değerlerin ömrünüz boyunca daim olmasını diliyor. Tüm ülkemizi size, sizleri de Allah´a emanet ediyorum." dedi.

Ardından ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin hazırlamış olduğu şiir, ront ve halkoyunu gösterilerinin yer almasıyla program son buldu.  

23-04-201723-04-201723-04-201723-04-201723-04-201723-04-201723-04-2017

 

 

Daha çok fotoğraf için

 

                                          www.facebook.com/nigdeilmem                                      

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.