NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 96. Yıl dönümü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Niğde´de coşkuyla kutlandı. Bayram kutlamaları 23 Nisan Cumartesi günü saat 9.00´da makam ziyaretleri ile başladı. Makam ziyaretleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden Merkez Dr. Sadık Ahmet İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Zeynep ER, İl Milli Eğitim Müdürlüğü makamına oturdu. Zeynep Er, Niğde´nin eğitim durumu, TEOG başarısı ile ilgili İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR´dan bilgiler alarak çeşitli isteklerde bulundu. Öğrencilerle yapılan keyifli sohbetin ardından ziyaret Halil İbrahim YAŞAR´ın öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirmesi ve öğrencilere hediyeler sunması ile son buldu.

Kutlama programı 9.45´te Cumhuriyet Meydanında Atatürk anıtına çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. Çelenk Sunma törenine Niğde Valisi Necmeddin KILIÇ, Niğde Milletvekili Ömer Fethi GÜRER, Garnizon Komutanı J. Albay İbrahim TAŞKIN, Belediye Başkanı Faruk AKDOĞAN ve diğer protokol mensupları katıldı.
Programın son bölümü Belediye Meydanında öğrencilerin ve halkın yoğun katılımı ile 10.00´da başladı.

Niğde Valisi Necmeddin KILIÇ, Garnizon Komutanı J. Albay İbrahim TAŞKIN ve Belediye Başkanı Faruk AKDOĞAN´ın halkın ve öğrencilerin bayramını kutlamasının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 96.yılı kutlamalarına hoş geldiniz. 

Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, ecdadımızdan aldığımız manevi güç ile önünüzdeki her engeli aşacak ve başarıya ulaşacağız.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünyada eşi ve benzeri bulunmayan, iki farklı unsuru bir araya getiren milli bir bayramdır. Bu bayram bir taraftan Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin atıldığı ve egemenliğin ilan edildiği anlamlı bir gün, diğer taraftan yarının büyükleri geleceğin garantisi çocuklar için bir şenliktir.
Gazi Mustafa Kemal, çocuklara verdiği değeri göstermek için, bu bayramı siz sevgili öğrencilere armağan etmiştir.

Sevgili Çocuklar, 

Şunu unutmayın ki dünyanın hiçbir ülkesinde çocuklara armağan edilmiş bir bayram yoktur. 23 Nisan’ı bu anlamda değerlendirin. Atatürk’ün “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” sözüne uygun hareket ederek barışın güvercinleri, savaşın kartalları olunuz.
Bütün günlerinizin bu bayram günü gibi güzel olması sizin elinizdedir. Hepimiz biliyoruz ki Allah çalışana her şeyi verir. Bu nedenle, gelecekteki aydınlık için karanlıklarla durmadan mücadele ediniz. 

Bugün büyük bir coşku, sevinç ve gururla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı uğrunda, ne canlar verildiğini, ne kanlar döküldüğünü aklınızdan hiç bir zaman çıkarmayınız.

Şehit kanlarından kırmızı rengini alan şanlı bayrağımızdaki ay yıldızın beyazlığı gibi, aydınlık günlere götürün bu ülkeyi.

Bizler sizlere güveniyor ve inanıyoruz.  Atatürk’ün de belirttiği gibi İstikbal sizsiniz, Cumhuriyeti sizler koruyacak ve yücelteceksiniz. 

Geleceğinizin teminatı sevgili çocuklar, 

Sizler bizim geleceğimizi aydınlatacak birer ışık kaynağısınız. Bu milletin size güvenini boşa çıkarmayın. Vatan için, bayrak için, ezan için, millet için durmadan çalışınız. 

Bugün eğitim alanında döktüğünüz her damla alın teri, ileride karanlıkları boğacak bir sel olacaktır. Yılmadan çalışınız, emek harcayınız. Sözlerinizle ve davranışlarınızla birer ışık olunuz. 

Yüzlerinizdeki gülümseme, gözlerinizdeki ışıltı, coşkunuz, yüreklerinizi dolduran vatan sevgisi, kardeşlik gibi değerlerin ömrünüz boyunca daim olmasını temenni ederim. Bu vesileyle; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutlar, aydınlık ve umut dolu yarınlar ve esenlikler diler, teşekkür ederim." dedi.

Program öğrencilerin okuduğu şiirler, Nasrettin Hoca Anaokulu öğrencilerinin hazırladığı Mehteran gösterisi, Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı Halk Oyunu gösterisi, Hazım Tepeyran İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı "Biz Anadoluyuz" isimli Ront gösterisi, Halil Kitapçı İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı Tekvando gösterisi, Selçuk İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı halk oyunları gösterisi, Niğde Polis Okulunun desteklediği okçuluk takımı öğrencilerinin okçuluk göstersi ile devam etti.

Program Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa yürttüğü "Sağlığa Pedalla" temalı kampanya kapsamında öğrencilere bisiklet dağıtımı ile son buldu.

23-04-201623-04-201623-04-201623-04-201623-04-201623-04-201623-04-201623-04-2016

 

Daha çok fotoğraf için

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100011442403039

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.