NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Çanakkale Zaferi´nin 100. Yıl Kutlamaları ve Şehitleri Anma

18  Mart Çanakkale Zaferi´nin 100. yıl kutlamaları ve Şehitleri Anma Günü kapsamında ilimizde çeşitli etkinlikler düzenlendi.
18 Mart Çanakkale Zaferi´nin 100. Yıl Kutlamaları ve Şehitleri Anma

İlimizde 18  Mart Çanakkale Zaferi´nin 100. Yıl Kutlamaları ve Şehitleri Anma Günü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Program saat 9.15’te Hükümet Meydanı´ından Şehitlerimize Saygı Yürüyüşü ile başlayarak Şehitlik Anıtı’na çelenk sunulması ile devam etti.

Anma Programına Niğde Valisi Necmeddin Kılıç’ın yanı sıra Niğde Milletvekili Doğan Şafak, 23. Dönem Niğde Milletvekili Mümin İnan, Garnizon Komutanı Jandarma Kd. Albay Ufuk Nayır, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Niğde Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Görür, Baro Başkanı Hüseyin Demirbilek, Vali Yardımcıları Hanlar İden, Mustafa Karaca, Abdullah Uçgun, Özgür Körükçü, İl  Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, İl Genel Meclis Başkanı Mahmut Peşin, Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri, şehit yakınları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, askerler, polisler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törende saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Jan. Asayiş Şube Müdürü Jan. Kd. Yarbay Süreyya Güler ve Niğde Şehit Aileleri Dernek Başkanı Ömer Demir günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptı.

Günün anlam ve önemine binaen okunan şiirin sonrasında Niğde Valisi Sayın Necmettin Kılıç Şeref Defterini imzaladı. Askerler tarafından saygı atışı yapıldı. Daha sonra Vali Kılıç ve Protokol Üyeleri Şehit Mezarlarını ziyaret ederek karanfil bıraktı ve program şehitlerin anısına Diyanet İşleri Görevlisi tarafından Kuran-ı Kerim okunmasıyla devam etti.

Çanakkale Zaferinin 100. Yıl dönümü nedeniyle sabah namazında şehitlerimizin ruhuna dua edilmesi ile başlayan program, Niğde Kültür Merkezinde Fen Lisesi Öğrencileri tarafından Çanakkale ruhunu yansıtan ve yaşatan şiirler okunması, tiyatro gösterisi, slayt gösterileri ve sunulan Çanakkale türküleri ardından Çanakkale etkinlikleri kapsamında düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Sonrasında Şehit Yakınlarına öğle yemeği verilmesiyle 18 Mart Çanakkale Zaferi´nin 100. Yıl Kutlamaları ve Şehitleri Anma Günü programı son buldu.

 

 

 

 

       *Daha çok fotoğraf için.

                 www.facebook.com/NigdeMilliEgitim         

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.