NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY´u Anma Programı Düzenlendi.

12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY´u Anma Programı Düzenlendi.
12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY´u Anma Programı Düzenlendi.

12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY´u Anma Günü münasebetiyle İl Kültür Merkezi salonunda program düzenlendi. Fatih Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı programa Niğde Valisi Ertan PEYNİRCİOĞLU, Belediye Başkanı Faruk AKDOĞAN, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR ve diğer Protokol mensupları ile öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı. 

Programın açılış konuşmasında Fatih Anadolu Lisesi Müdürü Ramazan ÇİLİ; "Yüce Türk Milletinin şanlı tarihinde öylesine müstesna şahsiyetler vardır ki onlar milletimizin fedakarlığa, birlik ve beraberliğe, kahramanlığa, dostluğa ihtiyaç duyduğu zamanlarda ortaya çıkmışlardır. Cumhuriyetimizin kurulduğu yıllarda da tarihin yetiştirdiği ender şahsiyetlerden biri olan Mehmet Akif ERSOY ortaya çıkmıştır. Bizi millet yapan ortak değerlerin başında İstiklal Marşımız gelmektedir. Yüce Türk Milletinin nice zaferlerini, destanlarını, ideallerini ve millet olma şuurunu Akif, bu şiire ilmek ilmek işlemiştir. İstiklal Marşı Türk Milletinin vicdanının sesi, birlik ve beraberliğimizin simgelerinden biridir. Büyük Türk Milleti her zaman olduğu gibi 15 Temmuz´da da kahramanlığını göstermiş, hainlere geçit vermemiştir. 15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer HALİSDEMİR başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, saygılarımı sunuyorum." dedi. 

Program İstiklal Marşımızın yazılış sürecini anlatan sinevizyon gösterimi ve öğrencilerin hazırladığı şiir ve oratoryo ile devam etti.

12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY´u Anma Günü münasebetiyle düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin takdimi ile program son buldu.

13-03-201713-03-201713-03-201713-03-2017

 

 

Daha çok fotoğraf için

www.facebook.com/nigdeilmem

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.