Duyurular İlköğretim (İlkokul ve Ortaokul) Haftalık Ders Çizelgeleri Yayınlandı.

İlköğretim (İlkokul ve Ortaokul) Haftalık Ders Çizelgeleri Yayınlandı.

 

6287 sayılı Kanun kapsamında yapılandırılan okul/kurumlara ilişkin haftalık ders çizelgeleri Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nca yayınlanmış olup ekte gönderilmiştir. Söz konusu okul/kurumların yeni ders dağıtım çizelgesi ve açıklamaları doğrultusunda ders yüklerini güncelleyebilmeleri için MEBBİS veri tabanındaki Norm Kadro Modülü’ nün 27-28 Haziran 2012 tarihleri arasında Okul Müdürlükleri ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine açılmıştır. Okul Müdürlüklerinin Norm kadro girişleri esnasında dikkat edeceği hususlar aşağıda açıklanmıştır.1- Okullar norm kadro girişlerini tamamladıktan sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine (merkez ilçede bulunanlar İl Milli Eğitim Müdürlüğüne) telefonla bilgi verecek, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri de  ilçelerinde norm kadro girişlerinin tamamlandığını 28 Haziran 2012 mesai bitimine kadar İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne telefonla haber vereceklerdir.

 

2- Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın 25/06/2012 Tarihli ve 69 Sayılı İlköğretim Kurumları (İlkokul ve Ortaokul) Haftalık Ders Çizelgeleri 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılından itibaren ilkokul 1. ve ortaokul 5. sınıflardan başlamak üzere kademeli olarak uygulanacaktır. İlkokul 2, 3, 4. sınıflar ve Ortaokul 6, 7, 8. sınıflarda 20/07/2010 tarihli ve 75 Sayılı Kurul kararı (eski haftalık ders çizelgesi) uygulanmaya devam edecektir. Dolayısıyla Norm İşlemleri Modülü’nde “Norm Bilgileri” ekranında sadece 5. sınıfların ders yüklerine göre ders saatleri yeniden girilecektir (İlkokul 1. sınıfların öğretmen normu öğrenci sayısına göre belirlenmektedir). Norm bilgileri ekranında ders yükünü gireceğiniz Branş gözükmüyorsa tablonun üst tarafında bulunan “Yeni” butonunu kullanarak branş ekleme yapıp ardından ders yükü girilecektir.3- “Norm İşlemleri Modülü’nde” “Kurum Bilgileri” ve “Öğrenci Sayıları” ekranına daha önce giriş yapıldığından hiçbir okul bu ekranlarda tekrar işlem yapmayacaktır.

 


4- Yayınlanan Haftalık Ders Çizelgesi sadece ilkokul ve ortaokulları ilgilendirdiğinden ve kademeli olarak uygulanacağından, 6287 Sayılı Kanuna göre sadece direk Ortaokul, kademeli ortaokul ve ikili eğitim veren kurumların ortaokulları 5. sınıfları nedeniyle ders yükü güncellemesi yapacaktır.Direk ilkokul ve Kademeli ilkokul olarak belirlenen okullar ile liseler ve diğer kurumlar norm girişlerini daha önce tamamladığı için tekrar norm girişi yapmayacaklardır.5- Norm kadro güncellemelerindeki gecikmeler ve girilen yanlış bilgiler, yaz döneminde yapılacak olan il içi, il dışı, özür grubu ve ilk atamalar nedeniyle eğitim kurumlarımızın öğretmen ihtiyacını doğrudan etkileyeceğinden okul müdürlükleri ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin gerekli hassasiyeti göstermeleri gerekmektedir.

 

Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının İlköğretim (İlkokul ve Ortaokul) Haftalık Ders Çizelgesi  TIKLAYINIZ.

 Yayın:27.06.2012 - Güncelleme:30.07.2012 - 08:44 - Görüntülenme:28203