NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR Kredi Yurtlar Kurumu Yerleşkesinde Depremzede Öğrencilerle Bir Araya Geldi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR Kredi Yurtlar Kurumu Yerleşkesinde Depremzede Öğrencilerle Bir Araya Geldi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR Kredi Yurtlar Kurumunda geçici olarak misafir edilen depremzede vatandaşlarımızı ziyaret etti. Burada yaptığı açıklamada; "Ülke olarak çok büyük bir afet yaşadık. Depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize yüce Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Niğde olarak depremin ilk gününden itibaren elimizden gelen yardımları deprem bölgesine ulaştırdık. Bugün itibari ile deprem bölgesinden 1115 öğrencimiz ilimize nakil oldu. 4 ana sınıfı, 4 ilkokul ve 4 ortaokul sınıfı olmak üzere 335 öğrencimize KYK yurtlarında, tüm kademelerde 780 öğrencimize de okullarımızda eğitim vermekteyiz. Tüm öğrencilerimizin eksiklerini giderdik. Elimizden geldiğince de her konuda destek olmaya devam edeceğiz. KYK'da kalan 101 lise öğrencimizi müdürlük olarak ilimizdeki çeşitli liselere ücretsiz olarak taşıyoruz. ilimiz rehber öğretmenleri tarafından öğrencilerimize yönelik olarak psikososyal destek programı uygulanmaktadır. Niğde eğitim camiamıza bu süreçte gösterdiği üstün gayretten ötürü şükranlarımı sunuyor milletimize baş sağlığı diliyorum." dedi.

27-02-202327-02-202327-02-2023

Yukarı Kayabaşı Mah. Dışarı Cami Sk. No 9 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.