NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CUMHURİYETİMİZİN KURULUŞUNUN 91. YILI COŞKUYLA KUTLANDI

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. Yıl dönümü, Niğde´de vatandaşların da katılımıyla büyük bir coşku içinde kutlandı.
CUMHURİYETİMİZİN KURULUŞUNUN 91. YILI COŞKUYLA KUTLANDI

CUMHURİYETİMİZİN KURULUŞUNUN 91. YILI NİĞDE’DE DÜZENLENEN TÖRENLERLE KUTLANDI.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. Yılı kutlamaları 28/10/2014 tarihinde saat 13:00 da top atışı ve Atatürk anıtına çelenk sunma ile başladı.

29/10/2014 tarihinde saat 09:30 da devam eden kutlama programı, Niğde Valisi Sayın Necmeddin Kılıç´ın öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamasıyla başladı. Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti.

Törende konuşma yapan Vali Kılıç: ’’Kalelerimiz zapt edilmiş, ordularımız dağıtılmış, cephanelerimize girilmişti. Millet yok edilmek isteniyordu. Bu millet bağrından yiğitler çıkardı. Bu milletin bağrından Gazi Mustafa Kemal çıktı. İyi yetişmişlerdi. Ne yapacaklarını biliyorlardı. Bayrak inmesin diye bir mücadele başlattılar. Kutlu bir mücadele, yüce bir davaydı bu. Küllerinden yeniden doğma mücadelesiydi. Bağımsızlıktan taviz vermedik. Ve bu bağımsızlığın üzerine muhteşem bir medeniyetin inşaatına sebep olacak dünyanın tanıştığı en modern, Türk halkının yaşam biçimine en uygun olan Cumhuriyeti kurdular. Bizlerde ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için çalışacağız. Tüm bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin 91. Kuruluş yıldönümünü bir kez daha kutluyorum.” dedi.

Vali Kılıç’ın konuşmasının ardından şiirler okundu, sportif faaliyetler ve dans gösterileri yapıldı. Çeşitli spor dallarında Türkiye ve dünyada dereceye giren sporculara ödüller verildi.

Program geçiş töreni ile sona erdi

 

 

                                                                                            

                                                                                      *Daha çok fotoğraf için.

                                                                              www.facebook.com/NigdeMEM

Yukarı Kayabaşı Mah. Dışarı Cami Sk. No 9 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.