Haberler 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

18  Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü ilimizde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

18  Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü ilimizde çeşitli etkinliklerle kutlandı. 

Çanakkale Zaferinin 99. yıl nedeniyle Şehitlik Anıtı´na  çelenk sunulması ile başlayan törenlere Niğde Kültür Merkezinde düzenlenen anma programıyla devam edildi. 

Anma Programına Niğde Valisi Necmeddin KILIÇ’ın yanı sıra Niğde Milletvekilleri Ömer Selvi ve Doğan Şafak, Garnizon Komutanı Jandarma Kd. Albay Ufuk Nayır, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Hayreddin Akçıl, Baro Başkanı Hüseyin Demirbilek, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Bayrak, Vali Yardımcısı Mustafa Karaca, İl  Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, İl Genel Meclis Başkanı Erdal Koçyiğit, Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri, şehit yakınları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, askerler, polisler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törende saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Jandarma Binbaşı İhsan Çanak ve Niğde Şehit Aileleri Dernek Başkanı Ömer Demir yaptı. 

Yine günün anlam ve önemine binaen Bahadır Demiray ve Rumeysa Nur Beşer tarafından şiirler okundu.

Şehit ailelerinin de katıldığı törende, askerler tarafından saygı atışının yapılmasının ardından Vali Kılıç ve Protokol Üyeleri Şehit Mezarlarını ziyaret ederek karanfil bıraktı ve Şehitlerin anısına Diyanet İşleri Görevlisi tarafından Kuran-ı Kerim okundu.

Daha sonra Kültür Merkezine geçilerek  İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan Çanakkale Zaferi ile ilgili anma töreni yapıldı. Törende Devlet Övünç Madalyaları Tevcihi Vali Kılıç tarafından şehit yakınlarına takdim edildi. Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan programda öğrenciler tarafından şiirler okundu ve oratoryo yapıldı.

Sonrasında Niğde Askeri Gazinosunda Gaziler ve Şehit Yakınlarına öğle yemeği verilmesiyle 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma programı son buldu.

* Daha çok fotoğraf ve Video için

 www.facebook.com/NigdeMEM


18 Mart Çanakkale Programı18 Mart Çanakkale Programı18 Mart Çanakkale Programı18 Mart Çanakkale Programı

 Yayın:19.03.2014 - Güncelleme:19.03.2014 - 15:58 - Görüntülenme:575